Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

20160517 094157Gegužės 17 d.  1d klasės mokiniai su mokytoja Ramute Mockuviene ir bibliotekininke Lina Stulgiene susiruošė į mokomąją – pažintinę ekskursiją maršrutu „Raseiniai – Lyduvėnai -  Šiluva – Betygala -  Maironio tėviškė“. Pirmiausia jie nuvyko prie Lyduvėnų tilto – ilgiausio ir aukščiausio tilto Lietuvoje. Grožėdamiesi pavasarinės gamtos  vaizdais pasuko į Šiluvą. Ten apsilankė Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčioje, sužinojo apie paminklą, pastatytą popiežiui Jonui Pauliui II, Švč. M. Marijos Gimimo baziliką. 

 

Po apsilankymo Šiluvoje visi,  nurimę ir susimąstę, patraukė link Betygalos. Čia jų laukė Vytauto Didžiojo paminklas, esantis miestelio centre, muziejuje  įrengtos grafiko Jono Kuzminskio, geologijos ir Betygalos krašto istoriją atspindinčios ekspozicijos. Su dideliu nekantrumu laukė, kada galės išvysti kabantį tiltą, žmonių dar vadinamu beždžionių tiltu, ir ant jo užlipti. Užteko visko: ir baimės, ir laimės.

Grįždami namo, jaunieji turistai užsuko į Maironio tėviškę - Bernotus.  Mokiniai pamatė  lovą, kurią Maironio namiškiai vadino „blusine“:  joje visada dieną kas nors miegodavo, o ir blusų joje tais laikais būdavo. Vaikai matavosi klumpes ir mokėsi su jomis vaikščioti, apžiūrėjo krosnį, rašalinę, kurią išdrožė pats būsimasis poetas, ledainę, šaltą, tamsią ir niūrią, pamatė poeto laikus menančią  pušį ir  tvenkinėlį. Nors oras nelepino, visi grįžo daug pamatę, išgirdę, pavargę, bet laimingi.

 Dėkojame muziejininkei  Linai Kantautienei už įdomią ekskursiją

 

 

 

 

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis