Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

  Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios - Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Kiekvienais metais šiai dienai yra pasirenkamas koks nors simbolis. Šiemet tai buvo Tolerancijos MOZAIKA.

 

    Raseinių Viktoro Petkaus mokyklos bendruomenė jau daug metų aktyviai pamini Tolerancijos dieną. Šiais metais nuo lapkričio 9 iki 16 buvo paskelbta Tolerancijos savaitė. Visą savaitę mokiniai pamokų, klasės valandėlių ir kitų užsiėmimų metu aiškinosi žodžio Tolerancija reikšmę, aktyviai diskutavo apie tolerancijos svarbą dabartiniame pasaulyje, aptarė tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius iš savo klasės ir mokyklos gyvenimo, iš Lietuvos bei pasaulio aktualijų. Ypač daug diskusijų sukėlė šiuo metu aktuali ir įvairiuose informaciniuose šaltiniuose analizuojama pabėgėlių tema, skaudūs įvykiai Paryžiuje.

   Kiekvienos klasės mokiniai kūrė savo Tolerancijos mozaikas, kuriose atsispindėjo tai, kaip jie supranta toleranciją, kas yra svarbiausia tolerantiškam žmogui, kodėl tai yra privaloma kiekvienam. Atlikdami šiuos darbus, mokiniai dar kartą pajuto ypatingą bendrumo jausmą, atsakomybę už bendrą darbą, kiekvienas stengėsi kažkuo prisidėti, patarti ir išklausyti kito nuomonę. O lapkričio 16-ąją visų klasių Tolerancijos mozaikos nušvito gražiausiomis spalvomis mokyklos erdvėse. Jomis galėjo pasidžiaugti visa bendruomenė.

   Tolerancijos savaitės metu veikė ir Tolerancijos dirbtuvės, kuriose mokiniai pertraukų metu ar po pamokų galėjo užeiti ir savo darbu, išradingumu, kūrybiškumu prisidėti prie Tolerancijos mozaikų kūrimo. Tolerancijos dirbtuvėse ypač aktyvūs buvo pradinių klasių mokinukai.

   Džiaugiamės, kad kiekvienais metais dalyvaudami Tolerancijos dienos akcijose mūsų mokyklos mokiniai ir visa bendruomenė vis daugiau susimąsto apie tolerancijos reikalingumą, vis labiau supranta, kad saugus ir laimingas gyvenimas mūsų pasaulyje įmanomas tik tada, kai visi stengiasi būti pakantesni kitam žmogui, jo kitoniškumui. Juk tolerancija - taikos pradžia.

 

Etikos mokytoja metodininkė Vilija Paškauskienė

 

 

 

 

 

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis