Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

Gegužės 16-17 dieną į Raseinių Viktoro pagrindinę mokyklą kaip paukščiai iš  įvairių Lietuvos kampelių „suskrido“ jaunieji ornitologai. Paukščių mylėtojai susirinko į XVII Jaunųjų ornitologų mokslinę konferenciją. Nuolatinė jaunųjų ornitologų konferencijų partnerė – Lietuvos ornitologų draugija. Iki šiol konferencijos keliavo po įvairius Lietuvos regionus: pabuvota Žemaitijos, Aukštaitijos, Kuršių Nerijos, Novaraisčio ornitologiniame draustinyje, Dzūkijos nacionaliniuose parkuose, Žuvinto biosferos rezervate, Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate, Nemuno kilpų, Anykščių bei Nemuno deltos regioniniuose parkuose ir t.t.

Šiais metais konferenciją organizuoja Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla kartu su Dubysos regioninio parko direkcija ir LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriumi. Biologijos vyresnioji mokytoja Rasa Vaišvilienė parašė projektą konferencijai organizuoti, kuris buvo finansuotas iš Raseinių rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos. Šių metų konferencijos temos ornitofaunos stebėjimams buvo paskelbtos sausio mėn. Vėliau, II etape, atrinkti patys geriausi darbai ir jų autoriai su vadovais pakviesti į III etapą – konferenciją. Konferencijoje dalyvavo jaunieji ornitologai iš 16 šalies rajonų ir miestų. Mokiniai pristatė 24 ornitologinius projektus, stendinius ir žodinius pranešimus, aplinkosauginę sambūrių veiklą. Išskirtinumu pasižymėjo Justo Mikulėno iš Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos darbas „ Lęsykla –tarsi pasaka“, (mokytoja Agnė Avižienienė). Džiugas  Tamašauskas, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokinys, pristatė darbą apie Širvintų mieste ir apylinkėse žiemojančius ir migruojančius sausumos paukščius. Tadas Gružinskas, ketvirtokas iš Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos, pristatė įdomų darbą „Paukščių stebėjimai Pamerkių kaime ir jo apylinkėse“. Julija Baziliauskaitė ir Emilija Treinytė iš Vilniaus Radvilų gimnazijos kalbėjo labai aktualia tema ,,Paukščiams gresiantys pavojai“. Įdomūs, brandūs tęstiniai darbai: Ignalinos gimnazijos 11–12 klasės mokinių Dianos  Kazakevičiūtės, Dovilės Patiejūnaitės ir Urtės Gaižutytės „Aukštaitijos nacionaliniame parke ir Labanoro regioniniame parke žiemojantys vandens paukščiai. Pavojai paukščiams žiemos metu“, (mokytoja Judita Motiejonienė); Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinės Rugilės Striganavičiūtės „Šlienavos apylinkių sinantropinių paukščių rūšinė sudėtis ir gausumas“, (mokytoja Onutė Gervienė); Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos aštuntokių Aistės Mažeikaitės ir Saulės Stankevičiūtės „Vingio parko paukščių įvairovė: dvimečių stebėjimų palyginimas ir analizė“, (mokytoja Vilma Enuksonaitė-Gudynienė). Beje, mokytoja Vilma – buvusi mūsų mokyklos mokinė. Mūsų mokyklos mokiniai paruošė ir pristatė keturis tiriamuosius darbus: Justas Ladyga, 5b klasės mokinys, pristatė darbą „Žiemojančių paukščių globa ir stebėjimas“, 8a klasės mokinės Laura Kilkiūtė ir Rugilė Siliūnaitė suintrigavo, palygindamos jaunų ir suaugusių žmonių skirtingą požiūrį į paukščius, jų pranešimas „ Paukščiai mūsų gyvenime“, 8a klasės mokinės Kornelija Vaišvilaitė ir Deimantė Judickaitė pristatė darbą „Paskui paukščius“ ir pasakojo, kaip joms sekėsi atpažinti paukščių paliktus pėdsakus, o Kristijonas Kilčauskas Lietuvos jauniesiems ornitologams ir jų mokytojams papasakojo apie  Dubysos regioniniame parke aptinkamus saugomus paukščius. Moksliškumu išsiskyrė buvusio mūsų mokyklos mokinio (dabartinio gimnazisto) Tito Simanavičiaus darbas ,,Šelmeninių kregždžių biologijos ir populiacijos įvertinimas Trakinių kaime“, (mokytoja Rasa Vaišvilienė).  Konferencijos dalyvių pranešimus vertino Lietuvos ornitologų draugijos projektų vadovas Gediminas Petkus, Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas. Prizininkai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Centro diplomais, organizatorių ir rėmėjų prizais. Prieš  konferenciją  atvykusius mokinius ir jų vadovus svetingai sutiko Raseinių krašto muziejaus darbuotojos ir pradžiugino įdomiais pasakojimais apie krašto istoriją. Jaunieji ornitologai bei jų vadovai vėlyvą vakarą ir ankstų rytą keliavo po Dubysos regioninį parką, lankėsi Paupio žuvininkystės įmonės tvenkiniuose, susipažino su gamtinių buveinių įvairove, stebėjo ir mokėsi pažinti paukščius. Paukščių pažinimo pamokas gamtoje vedė paukščių žinovas – Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas. Vėlai vakare jaunieji ornitologai linksminosi vakaronėje „Vakščiuo puova po dvara...“.

Projektą rėmė Lietuvos edukologijos universitetas, Lietuvos ornitologų draugija, Lietuvos gamtos fondas, leidyklos UAB „Ajonda“ ir UAB „Lututė“.

Kornelija Vaišvilaitė , jaunųjų ornitologų būrelio narė

Atgal  Set 1/2  Toliau


 

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis