Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

11Kaip ir kasmet, Lietuvos ornitologų draugija pakvietė visus gamtai neabejingus žmones bei paukščių stebėjimo entuziastus išlydėti migruojančius paukščius. Šių metų spalio 1-2 dienomis vyko vienas svarbiausių ir masiškiausių metų ornitologijos renginių – Paukščių palydos (ang. EuroBirdwatch). Tūkstančiai žmonių iš keliasdešimt valstybių stebėjo ir registravo paukščius visoje Europoje – ne išimtis ir mūsų progimnazijos jaunieji gamtininkai, kartu su biologijos mokytoja spalio 1 dieną dalyvavo Paukščių palydose ir išlydėjo sparnuočius. Neišsigandę apniukusio ryto (diena buvo šilta ir saulėta), turėjo puikią galimybę gausių migruojančių sparnuočių stebėjimams, susitikimui su bendraminčiais iš Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, pabendrauti ir pasisemti žinių iš patyrusių Dubysos regioninio parko ornitologų – Vyganto Kilčausko ir Antano Kasparavičiaus. Susitikimas vyko „paukštingiausioje“ vietoje Raseinių rajone – prie žuvininkystės tvenkinių, Gabšių kaime. Gamtos stebėtojai atpažino ir suskaičiavo 47 rūšių 2246 paukščius. Šie duomenys perduoti EuroBirdwatch koordinavimo centro vaidmenį atliekančiai Birdlife Slovakia (Slovakijos ornitologų draugijai), į kurią suplaukė visų šalių anketų duomenys, o vėliau visuomenei bus pristatyti apibendrinti rezultatai.

Jaunieji gamtininkai turėjo puikią galimybę pasitikrinti žinias apie migruojančius paukščius. Padedant ornitologams, mokiniai pažino naujas paukščių rūšis, pamatė didžiausią plėšrūną – jūrinį erelį. Jaunieji gamtininkai nepraleido progos susipažinti ir su kitais rudenėjančios gamtos objektais (augalais, gyvūnais). Savo stebėjimus fiksavo užrašuose, fotografavo.

                                

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis