Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

 11  Jau nuo praeitos vasaros pradžios 3b ir 4a klasės mokiniai ir mokytojos svajojo apsilankyti Šiaulių „Rūtos“ šokolado fabrike. Ankstyvą rugsėjo 14 dienos rytą mokiniai, lydimi savo klasių vadovių Dalios Kosienės ir Ramutės Mockuvienės, kaip didžiausi smaližiai autobusu išvyko į Šiaulius, fabriko link.
   „Rūtos“ šokolado muziejuje mus pasitiko vadovė, kuri įdomiai ir maloniai papasakojo apie šokolado istoriją nuo majų iki actekų laikų. Sužinojome, kur auga kakavmedžiai, kokios yra kakavos pupelių rūšys, kuris šokoladas yra vertingiausias. Kūrėme saldainių popierėlius. Žiūrėjome filmą apie seniausio Lietuvoje saldainių fabriko „Rūta“ istoriją nuo 1913 metų iki šių dienų. Po to pakilome į trečią aukštą, kur visi pajutome kartoką juodojo šokolado kvapą. Čia turėjome apsirengti apsauginiais drabužiais, užsidėti kepuraites ir prijuostes. Stalai buvo paruošti darbui, išdėlioti indai ir įrankiai. Vadovė nuosekliai ir vaizdingai papasakojo, kaip reikės pasigaminti šokoladinių saldainių, kokius įdarus ir papuošimus tam naudoti, kaip sustingdyti ir pan. Atidžiai klausėmės ir atsakingai susikaupę vykdėme nurodymus. Koks buvo džiaugsmas, kai savo rankomis pasigaminome įvairiausių skonių ir įdomios išvaizdos saldainių!

   Vėliau apsilankėme „Dviračių muziejuje“, kuris Lietuvoje yra tik vienas. Čia eksponuojami tikrai įvairūs dviračiai, kurie pagaminti yra dar seniai, taip pat pamatėme dviratį, kuris buvo pagamintas rankomis, bei daugybę kitokių įdomių senovinių dviračių. Šiame muziejuje sužinojome apie žymiausius Lietuvos dviratininkus, kurie garsino mūsų šalies vardą. Daug džiaugsmo suteikė važiavimas įvairiais dviračiais. Išbandėme plento dviračių sportą, teko paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.

   Nuvykome ir į Šiaulių geležinkelio muziejų – tai žinybinis muziejus, kuris kaupia, saugo, restauruoja, eksponuoja muziejines vertybes, susijusias su Šiaulių krašto geležinkelio istorija. Aplankėme dvi ekspozicijas: lauko ir muziejinę-istorinę ekspoziciją. Čia supažinome su Šiaulių geležinkelių istorija nuo 1871 m., kai buvo pastatyta geležinkelio stotis ir į Šiaulius atvyko pirmasis traukinys. Muziejuje pamatėme daug nuotraukų, kuriose užfiksuotos akimirkos, kaip atrodė geležinkelio stotis prieš Antrąjį pasaulinį karą ir po jo. Domėjomės įrankiais ir prietaisais, kuriais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai: kelininkai, elektrikai, ryšininkai. Supažinome su įvairių laikotarpių geležinkelininkų uniformomis, jų detalėmis, apdovanojimais. Pamatėme Šiaulių krašte veikiantį geležinkelio maketą. Lauko ekspozicijoje pasitiko siaurojo geležinkelio garvežys PT-4–153 ir plačiojo geležinkelio garvežys L–0106, vikšrinis traktorius, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika.

   Laisvalaikį leidome naujai įrengtoje, įdomių prietaisų pristatytoje žaidimų aikštėje prie Telkšos ežero. Mus saugojo nuostabi „Lapė“.

   Važiavome į namus truputėlį pavargę, bet pilni įspūdžių ir pakilios nuotaikos. Pačių pagamintais saldainiais grįžę vaišinome namiškius, draugus ir dalinomės įspūdžiais. Išvykoje buvome mandagūs, kultūringi ir apdovanoti pagyrimais. Tariame nuoširdų ačiū bibliotekininkei Linai už pagalbą mums šioje išvykoje.

   Pradinių klasių mokytojos Ramutė Mockuvienė, Dalia Kosienė

                                

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis