Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

8Šiandien, birželio 14-ąją, minime Gedulo ir Vilties dieną. Ar žinome, ar susimąstėme kada, kodėl Gedulo?

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties prasidėjo masiniai lietuvių areštai. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, į Sibirą. Vos per savaitę iš Lietuvos buvo išvežta 30 000 žmonių. Žmonės buvo tremiami krovininių traukinių vagonuose. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

 -Einu, išvaroma einu

Vorkutos, Krasnojarsko link,

Kur nei žolynų, nei dainų,

Kur žmonės be širdies aplink.

 

Bus gaila skliauto šio šviesaus-

Ilgu net rudenio vėlaus.

Tenai pūga vien švilps ir siaus,

Pūga ten kaulus mano plaus...

 

Praeit reiks kruvinu keliu,

Kur niekados žolė nežels,

Nebus nei sodų, nei gėlių...

Ant skruostų ašaros prišals. (A. Miškinis)

Ar pagalvojome, kodėl Vilties?

Sovietų okupacija visiškai sunaikino Lietuvos ekonominį ir kultūrinį gyvenimą: talentingiausieji krašto žmonės buvo nužudyti, ištremti, dvasiškai palaužti arba nuo visų šitų negandų pabėgo į Vakarus. Tačiau kad ir kur lietuviai buvo likimo nublokšti, atkakliai saugojo savo tradicijas, kultūrą ir niekada neprarado vilties sugrįžti į Tėvynę Lietuvą.

Mūsų mokyklos istorija taip pat mena tas dienas. Nemažai buvusių senosios gimnazijos mokinių, čia dirbusių mokytojų bei jų šeimų narių patyrė tremties siaubą. Buvęs mūsų mokyklos mokinys, kovotojas už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises Viktoras Petkus, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla, tremtyje, kalėjimuose, lageriuose praleido net 25 metus...

Susirinkę mokykloje prie Atminimo lentos, kurioje surašytos 37 pavardės mūsų mokyklos mokytojų ir mokinių, 1941-1954 m. žuvusių partizaninėje kovoje už Lietuvos laisvę, pagerbėme juos skaitydami jų vardu ir pavardes. Pažvelgę į datas, jaudinomės – dauguma jų žuvo dar tokie jauni, jiems neteko patirti tremties, bet ištremti buvo Jų tėvai, broliai, seserys...

Visoje Lietuvoje šiandien vyksta akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Dalyvaudami šioje akcijoje mūsų mokyklos bendruomenės atstovai aplankė Viktoro Petkaus, kunigo Dočkaus, tremtinių kapus.

Etikos mokytoja Vilija Paškauskienė

                                

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis