Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

8Bioįvairovė yra svarbi žmonijai, nes dėl jos vyksta daug svarbių gamtos procesų. Ekosistemų lygmenyje nuo jos priklauso klimato reguliavimas, vandens švarumas, dirvožemio formavimasis ir kt. Rūšių lygyje bioįvairovė teikia daug produktų, žaliavų, paslaugų, padedančių žmonėms išgyventi, duodančių ekonominę naudą. Dalis biologinės įvairovės funkcijų ir vertybių nėra pakankamai ištirtos ar žinomos, todėl teigiama, kad ji kaip vertybė turi būti išsaugota ateinančioms kartoms.

         Lietuvos biologinę įvairovę rūšių lygmenyje sudaro virš 20 000 gyvūnų, 6 000 grybų, 1 800 augalų rūšių. Visuomenės sąmoningumas ir žinojimas apie gyvų organizmų rūšinių gausumą, paplitimą, reikšmę yra labai svarbi. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras labai patrauklia forma antrus metus iš eilės organizavo žaidimą „Surask juos visus“. Žaidime galėjo dalyvauti kiekvienas, prisijungęs prie programėlės „iNaturalist“ („Android“, „iOS“), tačiau dėl prizo varžėsi tik mokyklinio amžiaus vaikai. Pasitelkus rungtyniavimo ir ieškojimo azartą bei šiuolaikines technologijas, buvo pasiekti tikrai netikėtini rezultatai. Nuo 2021 metų gegužės mėnesio vaikai ir suaugusieji iš visos Lietuvos bandė surasti bei iNaturalist programėle užfiksuoti šimtą įdomių gyvūnų, augalų ir grybų rūšių. Ši užduotis buvo nelengva net ir patyrusiems gamtininkams! Nors nė vienam žaidimo dalyviui nepavyko surasti viso šimtuko, tačiau net keliems vaikams pasisekė prie tikslo priartėti labai arti! Penkiems užsiregistravusiems dalyviams, surinkusiems daugiausia taškų, LMNŠC skyrė prizus. Mūsų progimnazijos 7a klasės mokinys Pijus tapo nugalėtoju. Iš 100 - suradęs 88 gyvų organizmų rūšis, surinko 212 taškų. Pijus aplenkė net 762 gamtos stebėtojus.

 

Šių metų žaidimo statistiką galite pamatyti žaidimo projekto puslapyje: https://www.inaturalist.org/projects/surask-juos-visus-2

Žaidimas tęsiasi, todėl kviečiu visus, didelius ir mažus (individualiai, su šeima ar klasės draugu), prisijungti prie rūšių paieškos žaidžiant žaidimą „Surask juos visus! 3“. Pažadu, turiningai praleisite laiką, patirsite didžiulį pažinimo ir atradimo jausmą.

      Daugiau informacijos: https://www.lmnsc.lt/.../prasideda-treciasis-zaidimo.../

       Biologijos mokytoja metodininkė Rasa Vaišvilienė

                                

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis