Vilniaus g. 11, LT-60180 Raseiniai
Elektroninis paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tel. (8 428) 52 167

   titulinis 1  Jau tapo gražia tradicija, kad Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos mokiniai yra kviečiami dalyvauti Muitinės istorijos pamokoje Medininkų memoriale ir Medininkų muitinės poste. Ir šį rudenį būrelis 8a klasės mokinių kartu su UK koordinatore Henrika Gailiene ir etikos mokytoja Vilija Paškauskiene jau devintą kartą išsiruošė į kelionę.

     Tą dieną Medininkų memoriale vyko jau 13-oji Istorijos pamoka 100-ui vyresniųjų klasių moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų ir Pasieniečių mokyklos kursantams. Pirmiausia mokinius pasveikino Lietuvos Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas. Jis papasakojo apie Lietuvos muitinės veiklos pradžią, tuo metu dirbusių muitininkų pilietiškumą, drąsą ir pasiaukojimą, apžvelgė dabartinę Lietuvos muitinės veiklą. Mokiniams sunku buvo patikėti ir įsivaizduoti, kad pirmieji Lietuvos muitinės postai buvo paprasčiausi statybininkų vagonėliai, patys muitininkai ir kiti sienos apsaugos pareigūnai buvo neginkluoti, be jokios pagalbinės technikos. Toliau pamoką vedė Tomas Šernas, vienintelis sunkiai sužeistas, bet išlikęs gyvas Medininkų žudynėse 1991 m. liepos 31 d., kai priešiškos ką tik susikūrusiai Lietuvos valstybei jėgos (OMON) nužudė 8 pasienyje tarnavusius pareigūnus. Jis pasakojo, su kokiais iššūkiais susidurdavo pirmieji pareigūnai, apie jų pasirinkimą tarnauti ir saugoti ant kojų besistojančią valstybę, tragiškus įvykius Medininkuose bei apie tai, kaip svarbu stengtis, kad bėgant metams ir dešimtmečiams istorija nebūtų iškraipoma ar juo labiau užmirštama. Visi susidomėję ir susikaupę klausėsi skaudžių tos tragiškos dienos prisiminimų, išgyvenimų. Jis geranoriškai atsakinėjo į visus mokinių klausimus. Mūsų aštuntokai apsilankė ir tame pačiame autentiškame muitininkų vagonėlyje, kuris dabar yra restauruotas. Jame įrengta ekspozicija, išlikę tų dienų unikalūs eksponatai liudija skaudų Lietuvos valstybingumo kūrimosi epizodą, čia dirbusius ir poste žuvusius valstybės pareigūnus. Iš vagonėlio, kuriame buvo sušaudyti neginkluoti pareigūnai, visi išėjo susimąstę ir tylėdami. Vėliau pamoka persikėlė į Muitinės muziejų, kuriame viena salė skirta gynusiems Lietuvos laisvę, pamokos dalyviai šalia esančiame Muitinės mokymo centro kieme pamatė muitinės kinologų pasirodymą su šunimis, susipažino su Muitinės mobiliųjų grupių automobilių įranga, buvo pavaišinti karšta arbata ir pyragėliais.

         Esame dėkingi Muitinės departamentui už kvietimą pabūti šio renginio dalyviais. Tai puiki galimybė mokiniams gyvai, ne iš vadovėlių, sužinoti svarbius mūsų valstybės istorijos momentus, išgyventi bendrystę su tautos istorija ir pasijusti savo šalies piliečiu.

       Vilija Paškauskienė, etikos mokytoja metodininkė

Paieška

fondu programa

pirmokupriemimasirkt

Informacija apie COVID-19

Rekomendacijos, patarimai, prevencijos priemonių taikymas dėl naujojo koronaviruso (COVID -19).

Sekite naujienas Sveikatos  apsaugos ministerijos svetainėje:

coronaiconKorona stop

Bendros rekomendacijos

Ikimokyklinis ugdymas

Pradinis ugdymas

Pagrindinis ir vidurinis ugdymas

Neformalusis vaikų švietimas

docInformacija Tėveliams

 

Orai Raseiniuose

Raseiniai

°C
Atmosferos slėgis hPa
Vėjo stiprumas: m/s
Vėjo kryptis:

Atostogų garso takelis